Antalya Nakliye Firmaları Eve Gelmeden Önce Paketleme İpuçları
antalya nakliyat firmaları gelmeden önce paketleme ipuçları

Antalya Nakliye Firmaları Eve Gelmeden Önce Paketleme İpuçları

Son Güncelleme :

Bu yazıya puan verin!!
[Total: 1 Average: 5]

Merhaba arkadaşlar burada sizlere paketlemenin öneminden bahsedeceğim. Çünkü paketleme aşaması bir çok kişi tarafından çok önemsenmemektedir. Bunun sonucunda da karmaşık bir süreç ortaya çıkmaktadır. Antalya nakliye firmaları evinize gelmeden önce paketleme işlemlerinin bitmiş olması gerekiyor. Bu hemen olabilecek bir şey değil o yüzden taşınma tarihinden en az 1 ay önce paketleme işlemlerine başlamalısınız. Önceden marketlerden ya daha farklı yerden bulduğunu karton kutulara yerleştirme işlemlerine başlamalısınız. İşin özü sorun yaşamamak için paketlemeye erken başlamak gerekiyor.

Bu arada antalya nakliye firmaları seçiminde dikkat etmeniz gereken hususları bildiren yazımızı da aşağıdaki linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

1-Paketleme için plan yapma

Herşeyin başı plandır. Şimdi şöyle bir etrafınıza bakın sizin hangi boyutta karton kutulara ihtiyacınız olabilir. Farklı boyutta sağlam karton kutular ayarlamanız gerekiyor. Bunun yanında yine ambalajlama işlemleri için aşağıdaki malzemelere sahip olursanız daha rahat hareket edersiniz .

  • Kabarcık sargı
  • Makas
  • Etiket malzemeleri
  • Band

Paketlemenizin profesyonellik düzeyine göre yukarıdaki saymış olduğumuz malzemeleri daha da arttırabiliriz. Antalya evden eve nakliyat firmaları ile de bu işlemlerle ilgili bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

2-Özel bir dosya oluşturun

Antalya nakliye firmaları tarafından eşyalarınız taşınırken sizlere acil olarak lazım olacak dosyalarınız olabilir. Bu durumda karmaşa içine girmemek için elinizde bir dosya olmalı. Bu dosyayı amacına uygun olarak kullanabilirsiniz.

3-Acil durum kutusu oluşturun

Antalya nakliyat firmaları eşyalarınızı taşıdı fakat eşyalarınızın yerleştirilmesi aşaması çok zaman alıyor. Bu durumda ortaya bir acil durum çıkıyor. Farz edelim ki evinizde çocuğunuz da var. İşte böyle durumlarda acil ihtiyaç çantası sizi kurtaracaktır. Şöyle bir düşünün sizlere herhangi bir aksaklık durumunda ne lazım oabilir. Bunları bir kutuya koyunuz ve arabanızdan ayırmayınız. İhtiyaç duyduğunuzda hemen yanınızda olsunlar.

Acil Taşınma Durumunda Yapmanız Gerekenleri de Aşağıdaki Yazıyı Okuyarak Öğrenebilirsiniz.

4-Kırılabilir eşyalarınızı korumak için eski eşyalarınızdan yararlanın

Antalya nakliye  aşamasından önce eşyaların kırılmaması için özenle sarılması gerekiyor. Bunun için kabarcık sargı kullanabileceğiniz gibi daha ucuza eşyalarınızı kullananabilirsiniz. Eski eşyalarınızda kırılabilir eşyaları sarın ve işlem bu kadar basit. Burada antalya nakliye aşamasında kabarcık sargı masrafını azaltmış olduk.

5-Televizyon gibi karmaşık yapılan fotoğraflarını çekin

Yeni evinize geçtiğinizde kabloların hangisinin nereye takılacağını bilemeyebilirsiniz. Bu yüzden daha bu eşyaları sökmeden elinize bir telefon alın ve bağlantıların fotoğraflarını çekin. Bu sizi antalya evden eve  sonrasında çok rahatlatacaktır.

Paketleme işlemi için planımızı yaptık. Ardından gerekli malzemelerimizi hazırladık .Sıra geldi. Paketleme adımına hemen geçiyorum.

Paketlemeye İşlemleri

1-Geniş bir paketleme alanı oluşturun

Antalya nakliyat şirketi eşyalarınızı bu alandan alacaklar. Bu alanda hareketlerinizin kısıtlı olmaması gerekiyor. Bu alana paketleme alanı adını verebiliriz. Burada paketleme işlemi yaparken kutulara her oda için ayrı bir numara ile etiketleyiniz. Aynı zamanda antalya nakliyat şirketleri ile  sorun yaşamamak için kutu sayısını tam bilmek lazım. Bunun için sırası ile kutu numaraları ile etiketlemeyi de unutmayınız.

2-Paketlemeye başlangıç

Artık paketleme adımına geçmiş bulunmaktayız. Burada kırılabilir eşyaları kabarcık sargı ya da eski eşyalarınızla sardıktan sonra ağır eşyaları kutunun dibine hafif eşyaları da kutunun üst tarafına yerleştirmeye özen gösterin. Aynı zaman da

  • Oyuncakları, kitapları vb eşyaları küçük kutulara koyunuz.
  • Kırılgan parçalara çok özenli davranın . Burada kabarcık sargı ya da eşyaların kullanımında tasarrufa gitmeyi çok fazla düşünmeyin. Çünkü eşyalarınız daha önemli bu noktada.
  • Paketleme sonrasında kutuların boş alanlarını doldurmak için ezilmiş kağıtlar ya da gazeteler kullanabilirsiniz.

3-Odaları teker teker paketleyin

Daha öncede belirtmiştik. Her oda için etiket kullanmak gerekiyor. Evden eve nakliyat antalya firmaları sizlerin eşyalarınızı alırken bu hassasiyetlerinize özen göstereceklerdir. Odayı paketlerden öncelikle küçük eşyaları kutulara koymaya özen gösterin. Bu sizin işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

4-Antalya Nakliye Firmaları Öncesi Sökme İşlemlerine Başlayın

Sökme işlemlerini hızlı bir şekilde yapmanız gerekiyor. Bunun için eğer ki sorun yaşıyorsanız bu konuda tecrübeli arkadaşlarınızı çağırmanız en doğru olacaktır.

5-Odaları birer birer temizleyin

Antalya nakliyat firmaları gelmeden önce bütün odaları teker teker gezin ve temizleyin. Bu arada bulmuş olduğunuz malzemeler için poşet torbalar kullanmaya özen gösterin.

Antalya evden eve nakliyat firmaları ile taşınma öncesinde yapılması gereken bazı şeyler daha kaldı. Örnek olarak bunlardan bir tanesi acil eylem kutusu oluşturulmadı daha . Bu acil eylem kutusu kesinlikle oluşturulmalıdır. Çünkü diğer evde eşyalar açılmadan önce bir çok şey ihtiyaç olacaktır. Bunun yanında yine çok önemli olarak donanım ekipmanlarının olduğu kutunun ağrının açık olması gerekiyor. Çünkü herhangi bir ihtiyaç durumunda antalya naklyat firmaları ya da bizim tarafımızdan kullanılabilir olmalıdır. Son olarak antalya nakliye firmaları firma gelmeden önce bütün odaları gezin ve bir şeylerin kalmadığından kesinlikle emin olunuz.

Yukarıda sizlere antalya şehirler arası nakliyat ya da antalya içi nakliye sırasında yapılması gerekenleri adım adım anlatmaya çalıştık .Eğer ki sizlerde antalya nakliye firmaları ile ilgili sıkıntı yaşıyorsanız bizlere yorum kısmından yazmayı unutmayınız.

Bir cevap yazın

KAPAT
Call Now ButtonTeklif Almak İçin Hemen Ara