Nakliyat Öncesi Kırılgan Eşyalar Nasıl Paketlenir
Kırılgan Eşyalar Nasıl Paketlenir

Nakliyat Öncesi Kırılgan Eşyalar Nasıl Paketlenir

Son Güncelleme :

Bu yazıya puan verin!!
[Total: 0 Average: 0]

Nakliyat Öncesi Kırılgan Eşyalar Nasıl Paketlenir

Antalya evden eve nakliyat sırasında kırılgan eşyalar zarar görebilmektedir. Bu zararları en aza indirmek için size bu yazıyı hazırladık. Aşağıdaki adımları uygulayarak evden eve nakliye sonrasında huzur bulabilirsiniz.

 

Hangi Parçaları Paketleyeceğinize Karar Verin

Hangi eşyaların paketleneceğine karar verin. Bu eşyaların özelliklerine göre paketleme işlemi yapılacaktır.

 

Paketleme Malzemelerini Hazırlayın

Paketleme öncesinde gerekli olan malzemeleri toplamanız gerekmektedir. Bunları önceden eksiksiz şekilde toplarsanız paketleme sırasında daha rahat olursunuz. Bu malzemeler: Bant, kabarcık sargı, dayanaklı karton kutu. Kutunuzun dayanıklı olması önemlidir. Bu kutuları birçok yerden temin edebilirsiniz.

 

Kutuları Ambalaj Tabancası Aracılığıyla Sağlamlaştırın

Kırılgan malzemelerin taşınacağı için kutuların çok sağlam olması gerekiyor. Aksi takdirde antalya nakliyat şirketleri kutularınızı taşırken alttan çıkma yapabilir. Bu da değerli eşyalarınızın zarar görmesine neden olmaktadır. Bu durumun önüne geçmek için ambalaj tabancası aracılığıyla kutuların birleşme noktalarına katmanlar şeklinde bantlama yapınız. Bu biraz daha kutularınızı güçlendirecektir. Kutuların yeteri kadar güçlendiğine emin olmadan eşyalarınızı taşımayın.

 

Kutunuzun Boyutunu Kontrol Edin

Eşyalarınızın kutunuza sığabilmesi için kutunun boyutu önemlidir. Kırılgan parçanızın sarıldığında boyutu biraz daha artacaktır. Bu durumu da göz ardı etmeyin.

 

Kabarcık Sargı Kullanın

Kırılgan Eşyalar Nasıl Paketlenir

Eşyalarınızı kutuya yerleştirmeden önce kabarcık sargı ile sarmak gerekiyor. https://google.com.tr adresine “antalya kabarcık sargı” yazdığınızda sizlere en iyi kabarcık sargı satan firmalar çıkacaktır. Bu firmalardan temin edebilirsiniz. Aynı zaman da yakınınızda yer alan ambalaj malzemesi satan yerlerden de temin edebilirsiniz. Peki kırılgan eşyalar kabarcık sargı ile nasıl sarılacak?

Kabarcık sargıyı açtığınızda iki taraflı olarak karşınızda olacaktır. Kırılgan eşyalarınızı sararken kabarcıklı tarafın dışta kalmasına dikkat ediniz. Pürüzsüz taraf direk olarak sizin eşyalarınıza temas edecektir. Aksi takdirde kabarcıklı taraf kırılgan parçalarınıza yapışacaktır. Evden eve nakliyat paketleme hizmetleri ile ilgili daha fazla bilgi almak için sitemizde yer alan firmaları da arayabilirsiniz.

Eşyalarınızı kabarcık sargı üzerine yerleştirin ve yavaşca kabarcık sargı ile beraber eşyanızı yuvarlayın. Eşyalarınızın bütün bölümlerinin kapanmasına dikkat ediniz.

 

-Kartona Yerleştirin ve Kartonun Etrafını Sarın

Kabarcık sargı ile sarılmış eşyanızı kartona sıkıca yerleştirin ve hareket etmediğinden emin olun. Ardından kutunun kapağını  kapatın. Ambalaj tabancası aracılığıyla kutunun etrafını iyice bantlayın. Daha fazla koruma isterseniz kutunuzu da kabarcık sargı ile sarabilirsiniz. Bu daha fazla güvenlik sağlayacaktır.

 

Bu yazımızda sizler için nakliyat öncesinde kırılgan eşyalarınızı paketlemeyi anlattık. Bu işlemleri yaptığınızda takdirde kırılgan eşyalarınızı güven içinde antalya evden eve nakliyat firmaları taşıyacaklardır.

 

Sizlerinde konu ile ilgili yorumları varsa aşağıdaki yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Bir sonraki  antalya evden eve nakliyat firmaları yazımızda görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

KAPAT
Call Now ButtonTeklif Almak İçin Hemen Ara